Vážení zákazníci, upozorňujeme, že od 19.7.do 28.7.2024 nebude probíhat expedice zboží z důvodu DOVOLENÉ. Všechny objednávky vyřídíme co nejdříve po návratu. Děkujeme za pochopení. Nositko.cz

Tula Free To Grow PIXIELAND + 1x pár návlečků na nožičky

Akce JARO
Pixie
ZDARMAZDARMA

Tula Free to Grow je rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg do 20 kg. Nosítko lze přizpůsobit rostoucímu dítěti, již od novorozence bez nutnosti používání novorozenecké vložky.

3 090 Kč
Skladem do druhého dne

TULA FREE TO GROW PIXIELAND

Nosítko Tula Free to Grow je pohodlné nosítko vhodné od narození od značky Tula. Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg, a atestovanou nosností do 20 kg. Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozená miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky.  Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně. Výšku zádové opěrky přizpůsobíte stahovacími popruhy. Nosítko nemá odepínatelné ramenní popruhy, nelze tedy křížit za zády. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně sundat, nebo využít jen jako stínítko, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko je velicé jemné a vzdušné.

Nosítko je určeno:

 • nosítko je vhodné pro děti od 3,2 kg (od narození) a je atestováno do váhy 20 kg
 • novorozené děti a kojence do 4 měsíců lze nosit bez novorozenecké vložky, nostíko je nastavitelné a přizpůsobí se děťátku

Vlastnosti nosítka:

 • možnost nošení na břiše a na zádech
 • ergonomické nošení v korektní M poloze, která je příznivá pro vývoj kyčlí a páteře
 • součástí nosítka je kapuce pro fixaci hlavičky spícího dítěte
 • ergonomické bederní a ramenní popruhy, váha dítěte se při nošení rozloží
 • rostoucí nosítko - panel nosítka je nastavitelný ve třech pozicích šířky a má plynule nastavitelnou výšku

Další informace k produktu:

 • Jednoduchá manipulace - stejně jako u ostatních ergonomických nosítek je manipulace s Tulou Free to Grow velice jednoduchá. Značka Tula sází na jednoduchost. Před nasazením nosítka si nastavíte jeho velikost, aby odpovídal velikosti miminka. U novorozence odepnete patentky na vnitřní straně bederního pásu, stáhnete a zajistíte na první patentek - nejužší nastavení, na obou stranách musí být zajištěno na stejný patentek. Pomocí stahovací popruhů v horní části zádové opěrky stáhnete nosítko na minimální výšku zádové opěrky. Nosítko zapnete kolem pasu, nandáte miminko, nasadíte ramenní popruhy, zapnete a jdete. Zkuste shlédnout některá videa a uvidíte, jak je vše jednoduché.
 • Plně nastavitelné rostoucí ergonomické nosítkonastavitelnou výšku a šířku a přizpůsobuje se vašemu rostoucímu dítěti. Toto inovativní nosítko lze používat již od narození (od váhy dítěte 3,2 Kg) bez nutnosti použití novorozenecké vložky. Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně. Výšku zádové opěrky upravujete stahovacími popruhy v horní části zádové opěrky. Nosítko tak postupně roste s Vaším dítětem.
 • Šířka sedu nastavitelná od 13 do 38 cm a výška panelu od 28 až 43 cm - u ergonomických nosítek hledíme na minimální a maximální šířku zádové opěrky mezi nožičkami. Minimální šíře nám napoví, zda lze nosit již novorozená miminka. Porovnáním maximální šířky pak zjistíme jak dlouho asi nosítko "vydrží". Tula Free to Grow je určená a přizpůsobená miminkům již od narození. Dle velikosti miminka pak obvykle vydrží do 1 - 1,5 roku. Pak začne miminko odrůstat šířce nosítka. Na krátkodobé poponášení, kdy už dítko chodí, stále poslouží. Pokud Vaše děťátko nosítku odroste a stal se z Vás milovník nošení, doporučujeme se poohlédnut po nosítku pro větší děti - Tula nabízí např. Tula Toddler nebo pak pro ještě větší děti Tula Preschool.
 • Opěrka hlavy (kapuce) - ta je odepínací a lze ji umístit do kapsičky na bederním pásu. U malých miminek můžete úplně odepnout, nebo využít jen jako stínítko. U miminek, které ještě nedrží hlavičku můžete vyhrnout jen vršek zádové opěrky (při jejím maximálním zmenšení) nebo využít právě kapucku, kterou smotáte za zátylkem miminka a zajistíte jen jednoduchým provlečením pod stahovacími popruhy. Můžete tak zajistit miminku oporu, pokud ještě hlavičku nedrží a nechcete kapucku přes něj zapínat. U starších dětí pak využijete u spinkání při nošení na zádech, aby hlavička neklimbala dozadu.
 • Polstrování - nastavitelné polstrované ramenní popruhy pro optimální pohodlí v oblasti krku a ramen, polstrovaný bederní pás. Bederní pás i ramenní popruhy mají velký rozsah, takže vyhovují jak hubeným maminkám, tak statným tatínkům. Na bederním pásu je kapsička pro odepnutou kapucku nebo na drobnosti.
 • Hlavní panel - zádová opěrka má polstrování v oblasti dětských nožek pro extra pohodlné nošení

Materiál:

 • materiál (látka): ručně vyrobený prodyšný a lehký kepr 100 % OEKO-TEX® Standard 100 certifikované plátno
 • gumička pro zabezpečení spon v případě rozepnutí
 • spony testované v přísných spotřebitelských testech

Technické informace:

 • tělo nosítka: v závislosti na možnosti nastavení je šířka sedu nastavitelná od 13 do 38 cm a výška panelu od 28 až 43 cm
 • bederní pás: výška 13 cm/ délka 69-145 cm
 • hmotnost nosítka: 0,80 kg
 • dodáváno v papírové krabici s českým návodem
 • údržba: lze prát v pračce na cyklus ruční praní s jemným pracím prostředkem šetrným k barvám v co nejchladnější vodě a sušit na vzduchu. Před praním zapnout všechny spony a nejlépe prát v pytlíku (síťce) na praní.
 • navrženo v EU
Jméno značky: Tula
Kategorie: Tula Free to Grow
Nosnost: do 15 kg, do 20 kg
Věk dítěte: Od narození bez nutnosti novorozenecké vložky, Od 3 - 4 měsíců

Natavení Tula FTG

Nošení na břiše

Nošení na zádech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: