Srovnání ergonomických nosítek

Chtěli bychom Vám co nejvíce usnadnit výběr Vašeho ergonomického nostíka. Proto jsme se snažili, aby popis jednotlivých nosítek v našem e-shopu nositko.cz měl stejnou osnovu. Tím bude pro Vás srovnání jednodušší a přehlednější.

Při výběru nosítka mějte na paměti pro jak staré dítě chcete nosítko pořídit. Některá nosítka jsou od narození - mají integrovanou novorozeneckou vložku nebo lze novorozenecká vložka dokoupit, či je nosítko rostoucí. Nosítka jsou výrobcem určena od určitého věku či váhy. Nalezente i nosítka, která jsou určena spíše pro větší batolata, která již odrostou klasickým nosítkům nebo nosítkům určeným pro novorozená a malá miminka. Rozmyslete, zda nosítko budete používat jen na jedno dítě, či případně dalšího plánovaného potomka. Pokud se rozhodnete pořídit nosítko např. ve 4 měsících věku dítěte, je možné, že dalšího potomka budete chtít následně nosit od narození (aby byla novorozenecká vložka integrovaná nebo ji bylo možné dokoupit).

Veliké oblibě se v posledních letech těší rostoucí nosítka, která postupně začaly vyrábět téměř všichni přední výrobci. U rostoucích ergonomických nosítek lze upravit šířku zádové opěrky mezi nožičkami a výšku zádové opěrky. Některá nosítka jsou takto určená již od narození bez nutnosti novorozenecké vložky. Rostoucí nosítka, která jsou od narození obvykle vydrží tak do 1 -1,5 roku. Jiná nosítka jsou sice rostoucí, ale třeba až od 4 měsíců, ta pak obvykle můžete nosit do 2-3 let věku. Často se setkáváme s dotazy, jak dlouho nám nosítko "vydrží". U ergonomických nosítek hledíme na minimální a maximální šířku zádové opěrky mezi nožičkami. Minimální šíře nám napoví, zda lze nosit již novorozená miminka. Porovnáním maximální šířky pak zjistíme jak dlouho asi nosítko "vydrží". V popisu produktů na e-shopu nositko.cz se snažíme pro Vás tyto rozměry vždy uvést a u nosítek přeměřit. Máte tak možnost si nosítka porovnat v rozměrech a rozhodnout se, co bude Vám a děťátku nejvíce vyhovovat.

U výběru myslete i na tělesné proporce nosičů - ten kdo bude nosit. Velmi hubené a opravdu drobné maminky mohou mít problém s dotažením bederního pásu v pase, obvykle pak nosí spíše na bocích. Také mohou mít problém s dotažením ramenních popruhů, tím by miminko nebylo dostatečně dotaženo. Vyberte si proto nosítko, u kterého budete moci překřížit ramenní popruhy za zády. Bude to pohodlnější a miminko bude možné řádně dotáhnout. Při větších konfekčních velikostech může být bederní pás krátký a nešel by zapnout - u popisu výrobků najdete údaj o délce bederního pásu. Tatínci nad 190 cm mohou mít problém s polstrováním ramenních popruhů - potřebují je mít na ramenou. Nosítka budou muset mít spíše výše v pase, aby seděly ramenní popruhy.

Doporučujeme vybírat zejména podle proporcí maminky, tatínkům obvykle nosítka sednou bez problému. Maminky mají úzká, široká ramena, velikost prsou atd. Maminka, která má větší prsa se nemusí bát sáhnout po nosítku od 4 měsíců, pokud jsou miminku např. 3 měsíce (v závislosti na proporcích každého miminka). Prostor, který je potřeba pro větší dítka maminka "dovyplní". U drobných maminek je potřeba vyzkoušet, někdy nosítka od 4 měsíců mohou sedět správně třeba až v 6 měsících.

Uvádíme několik hlavních vlastností k nabízeným nosítkům. Další podrobné informace naleznete v popisu jednotlivých nosítek na e-shopu.

Rádi s Vámi Váš výběr nosítka telefonicky zkonzultujeme, poradíme na co se zaměřit.

 

ERGO BABY

BCANGALAXY-2
Firma ErgoBaby je průkopníkem v ergonomických nosítkách a zdravém nošení dětí ve správné M poloze. Možnost nošení na zádech, na břiše a na boku. Nosítka jsou navržená v USA, vyráběná po celém světě (dle typu nosítka). Ergo je dostupné ve několka střihových typech: klasické Ergo (kolekce Original, Organic), Adapt, Performance a 360 Four Position a OMNI 360.

 

Ergobaby Original a Organic - v klasickém střihu

 

Ergonomické nosítko ErgoBaby v klasickém střihu. Vhodné od 4-5 měsíců, s nosností do 20kg. Po zakoupení novorozenecké vložky lze nosit již od narození. Nosítko má měkky bederní pás, který si pohodlně dotáhnou i štíhlé maminky. Naopak pro robustnější tatínky bude krátký a je potřeba dokoupit ještě extendor (na prodloužení). Ramenní popruhyjsou bohatě polstrované, ale nelze je překřížit za zády, což některé maminky upřednostňují. Nosítko není vhodné pro maminky velmi štíhlé a malého vzrůstu, protože ramenní popruhy nelze za zády překřížit a byly by moc dlouhé, miminko by nebylo možné řádně dotáhnout. Pro střední a vyšší dámské postavy (kolem 165cm) a i pro tatínky je nosítko vhodné bez problémů. Výhodou je také našitá kapsa na vnější části nosítka, ve které můžete přenášet drobnosti. Materiál: Original kolekce-100% bavlna. Organic-100% BIObavlna. Navrženo v USA, vyrobeno v Indii.

Ergobaby ADAPT

2014-509135-ergobaby-adapt-black-geo
Přizpůsobivé. Rostoucí. Od novorozence až k batoleti.
Ergonomické, komfortní a rostoucí je nové nosítko Ergobaby Adapt.
Nové nosítko Adapt nabízí vyhlášený komfort a ergonomii ve snadno použitelném 3pozičním nosiči, který se přizpůsobuje vašemu rostoucímu dítěti od novorozence až k batoleti (3,2-20Kg) bez nutnosti použití novorozenecké vložky „Heart2Heart™ - infant insert“. Nosítko je krásně provedeno a domyšlono. Můžete upravovat šířku sedáku a zároveň regulovat výšku zádové opěrky. Můžete tak nosit bez obav i novorozence, ale i 3-leté děti. Nosítko má dvojí polstrování bederního pásu - vpředu a vzadu, takže je velice pohodlné. Nosítko má odepínací ramenní popruhy, takže lze popruhy za zády kžížit. Nosítko tak sedí i opravdu drobným a štíhlým maminkám. Materiál: 100% prémiová bavlna nebo vzdušná Cool Air varianta ze síťoviny.

Ergobaby 360 Four Position

332-23-nositko360-moonstone
Dětské nosítko Ergobaby 360 Four Position vám nyní nabízí 4 pohodlné, bezpečné a ergonomické způsoby, jak nosit dítě: obličejem k vám, obličejem od vás, na boku a na zádech. Nosítko je vhodné od 5,5 kg do 15 kg. Za použití novorozenecké vložky Ergo, kterou lze dokoupit, můžete nosit již od narození od 3,2 kg. Rozdíl mezi ostatními nosítky a nosítkem 360 je poloha nošení dítěte s obličejem směřujícím vpřed, kdy vy a vaše dítě společně objevujete svět v maximálním pohodlí. S unikátní, strukturovanou sedací částí bude vaše dítě vždy v ergonomické abdukční flexní pozici sedu, přičemž záda dítěte jsou v optimální tzv. „C“ poloze. Materiál: 100% prémiová bavlna nebo vzdušná Cool Air varianta ze síťoviny.

 

Ergobaby OMNI 360 


omni-360_cam_navy-blue_lifestyle_2Nové ergonomické nosítko Omni 360 „vše v jednom“ nabízí vyhlášený komfort a ergonomii ve snadno použitelném 4pozičním nosiči, který se přizpůsobuje vašemu rostoucímu dítěti od novorozence (3,2kg) až k batoleti bez nutnosti použití novorozenecké vložky „Heart2Heart™ - infant insert“. Bavlněné vairanty jsou do 15kg, Cool Air varianta do 20 kg. Opora hlavičky novorozence je zajištěna perfektní konstrukcí nosítka. Extra polstrované ramenní popruhy s možností křížení a široký bederní pás s bederní opěrkou nabízí novou úroveň pohodlí pro rodiče, kteří se i při dlouhodobém nošení cítí komfortně. Nezatěžuje páteř dítěte ani rodiče. Je lehké a skladné. Materiál: 100% prémiová bavlna nebo vzdušná Cool Air varianta ze síťoviny.

 

Ergobaby Cool Air - Adapt, 360 a 360 OMNI


Speciálně navržená nosítka pro sport, aktivity a teplé letní dny. Tato nosítka jsou vyrobena za síťoviny a v určitých místech jsou tím prakticky průhledná. Materiál je 100% polyester, v některých částech nostíka je pevný, v jiných jsou přes sebe vrstvneny různé druhy síťovin (znáte např. ze zad sportovních batohů). Nosítko je tím velice pohodlné a krásně prodyšné. Detaily mezi přechody pevné látky a síťoviny jsou velice dobře zpracovány. Za pozornost stojí i detail pro posouvání přezky mezi popruhy u nosítka 360. Nosítko 360 Cool Air má navíc oproti bavlěnýcm 360 Ergobaby rozdělený bederní pás s podporou bederní páteře (stejné jako třeba u Adaptu, Omni 360).

 

TULA

Tula Standard

Cheshire_2_grande_1c267c34-a0a9-41f8-9c10-596f9bd5b87f_1024x1024Ergonomické nosítko Tula STANDARD určeno pro děti od 7 kg (cca od 4 měsíců) do váhy 20 kg. Novorozené děti a kojence do 4 měsíců lze nosit pomocí novorozenecké vložky Tula, ta není součástí nosítka a musí se dokoupit zvlášť. Větší batolata a předškoláky lze nosit ve verzi nosítka Toddler (od 11 do 27kg).

V nosítku je možné nosit na břiše a na zádech. Stejně jako u ostatních ergonomických nosítek je manipulace s Tulou velice jednoduchá. Tula sází na co největší jednoduchost. Zapínací je pouze bederní přezka a mezi 2 ramenními popruhy, žádné další nejsou (na ramnních popruzích - proto nelze nosit na boku a překřížit ramenní popruhy za zády), všechny ostatní přezky jsou jen stahovací. Prostě jen nasadíte a jdete :-)

Všehna nosítka Tula se vyznačují velikou romanitostí vzorů. Nalznete zde decentní vzory, ale i krásně napadité barevné vzory, takže si vybere opravdu každy. Vzory se dělají v různých sériích, takže někdy se už vzor ani podruhé neobjeví.

 

Tula Free to Grow

Doodle_Free-to-Grow_Baby_Carrier1_1024x1024
Nosítko Tula Free to Grow je jedním z nejoblíbenějších nosítek značky Tula.Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg, a atestovanou nosností do 20 kg. Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozená miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky.  Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně. Výšku zádové opěrky přizpůsobíte stahovacími popruhy. Nosítko nemá odepínatelné ramenní popruhy, nelze tedy křížit za zády. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně sundat, nebo využít jen jako stínítko, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko Tula Free to Grow je velice jemné a vzdušné. Stejně jako u ostatních ergonomických nosítek je manipulace s Tulou Free to Grow velice jednoduchá. Značka Tula sází na jednoduchost. Před nasazením nosítka si nastavíte jeho velikost, aby odpovídal velikosti miminka. U novorozence odepnete patentky na vnitřní straně bederního pásu, stáhnete a zajistíte na první patentek - nejužší nastavení, na obou stranách musí být zajištěno na stejný patentek. Pomocí stahovací popruhů v horní části zádové opěrky stáhnete nosítko na minimální výšku zádové opěrky. Nosítko zapnete kolem pasu, nandáte miminko, nasadíte ramenní popruhy, zapnete a jdete. Zkuste shlédnout některá videa a uvidíte, jak je vše jednoduché.

 

Everblue_Tula_Baby_Carrier1_1024x1024@2xTULA EXPLORE

Nosítko Tula Explore je novinkou od této značky. Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg do 20 kg. Navíc nyní umožňuje i polohu směrem dopředu - jedná se tedy o 3 poziční nosič, můžete tak nosit miminko čelem k sobě na břiše či na zádech a nově na břiše čelem od sebe. Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozenná miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky.  Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně bederního pásu. Výšku zádové opěrky upravujete pomocí polstrovaného polštářku a přiděláním na patentky. Nosítko nemá odepínatelné ramenní popruhy, nelze tedy křížit za zády. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně odpenout, nebo využít jen jako stínítko či oporu hlavičky, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko je velicé jemné a vzdušné.

portabebe-half-buclkeTula HALF BUCKLE

Nosítko Tula Half Buckle spojuje klady nosítka a šátku v jedno. Jedná se o rostoucí nosítko, které je vhodné od 3,2 kg do 20 kg.  Nosítko lze přizpůsobit potřebám dítěte, jak roste. Lze v něm nosit již novorozenná miminka bez nutnosti používání novorozenecké vložky. Šířka sedáku se upravuje pomocí patentek na vnitřní straně bederního pásu. Výšku zádové opěrky upravujete pomocí polstrovaného polštářku a přiděláním na patentky. Tula Half Buckle je inspirován nosítky ve stylu Mei Tai, oblíbených právě pro svoji přizpůsobivost. Vázání Mei Tai nosítek je ve srovnání s šátky velmi snadné a rychlé, nicméně si zachovávají dokonalé obejmutí dětí stejně jako u klasického šátku při využití panelu (zádové opěrky) ergonomických nosítek. Polstrované ramenní popruhy přecházejí plynule v šátkové a dokážou dát dokonalou podporu vám i dítku. Velkou výhodou nosítka Tula Half Buckle je univerzální použití pro všechny druhy postav nosících – od štíhlých, drobných maminek až po statné tatínky. Nosítko má kapucku úplně odepínací, takže u malých miminek můžete úplně odpenout, nebo využít jen jako stínítko či oporu hlavičky, u starších pak využijete při spinkání při nošení na zádech. Nosítko je velicé jemné a vzdušné.Tula Toddler 

 

Tula Toddler

Jednoduché nosítko vhodné pro batolata od 11 do 27 kg. Minimální výška dítěte by měla být 81 cm. Odroste-li Vaše dítko standardním nosítkům, ale chcete nosit dále, můžete využít Tulu Toddler i pro předškoláky. Na poponášení při náročných výletech se určitě bude hodit :-).

 

Tula PRESCHOOL

preschool playJednoduché nosítko vhodné od batolat až po předškolní děti - cca od 2-3 let do 6 let ( od 15,9 kg  a s atestovanou nosností nosítka do 31,8 kg). Minimální výška dítěte by měla být cca 98 cm (šířka panelu je 50,4 cm). Tula Preschool je největším nosítkem s nejširším panelem v nabídce nosítek Tula. Nosítko Preschool uvítají také rodiče hendikepovaných dětí. V tomto případě konzultujte nošení s jeho ošetřujícím lékařem.

 

Firma Tula původně vznikla jako malá rodinná firma v Polsku, kde se dříve nosítka i šila v malé továrně. Postupně firma rostla, až byla koupena koncernem Ergobaby. Dnes jsou nosítka šita po celém světě. TULA je oceňovaná v oboru nošení. Baby Tula nabízí krásná, snadno použitelná, všestranná a dlouhotrvající nosítka, která poskytují pohodlný a ergonomický způsob podpory a vazby mezi nositelem a dítětem od narození do 6 let. Baby Tula je hrdá, že splňuje bezpečnostní standardy a normy a je obchodním členem Baby Carrier Industy Alliance (BCIA). Tula nosítka jsou k dispozici v mnoha designech, takže jsou nejen užitečná, ale i stylová!

 

 

 

MANDUCA

Manduca XT

Ergonomické nosítko Manduca XT je určeno pro nošení dětí od 3,5kg až do 20kg. Manduca XT roste s dítětem, má plynule rozšířitelný sed a není tak nutná novorozenecká vložka a jiné doplňky. Prodlužující zádová opěrka umožňuje nosit i děti velkého vzrůstu. Vyrobeno ze 100% bioabavlny.04_manduca_XT_Pack_grey-orange

Nosítko Manduca XT je navrženo v Německu, vyrobeno v ČR a respektuje veškeré fyziologické potřeby při nošení dětí a ergonomii. Střihové řešení nosítka Manduca XT umožňuje ortopedicky správné postavení končetin v  M pozici. Při nošení novorozenců je respektován požadavek na C polohu dítěte a dostatečnou fixaci hlavičky. Hlavičku většího spícího dítěte fixuje kapuce, která je schována v přední části nosítka.

Nosítko Manduca XT je novou revoluční Manducou, která roste s dítětem. Lze v něm nosit od novorozence až po velké dětí - šířku i délku zádové opěrky lze přizpůsobit a upravit dle velikosti dítěte. Součástí je ZipIn pro tvarování zádové opěrky, zádový panel je nastavitelný do 3 různýchh výšek. Umožňuje nošení na břiše, na zádech a na boku. Na nosítku je mnoho způsobů dotahování, takže se perfektně přizpůsobí každé postavě. Jednoduše si tak nosítko přizpůsobí maminka i tatínek. Ramenní popruhy lze za zády překřížit, což vyhovuje obvykle maminkám (mají úzká ramena). Bederní pás se zapíná na bezpečnostní tříbodovou sponu, u ramnních popruhů jsou klasické spony v kombinaci s bezpečnostní gumičkou.

Manduca New Style, Pure Cotton, Black Line a limitované edice


Ergonomické nosítko Manduca
je určeno pro nošení dětí od 3,5kg až do 20kg. Novorozenecká vložka pro nošení od narození je součásti nosítka. Prodlužující zádová opěrka umožňuje nosit i děti velkého vzrůstu.

Nosítko Manduca je navrženo v Německu a respektuje veškeré fyziologické potřeby při nošení dětí a ergonomii. Střihové řešení nosítka Manduca  umožňuje ortopedicky správné postavení končetin v  M pozici. Při nošení novorozenců je respektován požadavek na 

4626109617_525x294

C polohu dítěte a dostatečnou fixaci hlavičky. Hlavičku většího spícího dítěte fixuje kapuce, která je schována v přední části nosítka.

Nosítko Manduca je velice oblíbené pro svou univerzálnost. Lze v něm nosit od novorozence(integrovaná novorozenecká vložka) až po velké dětí (možnost prodloužit zádovou opěrku). Umožňuje nošení na břiše, na zádech a na boku. Na nosítku je mnoho způsobů dotahování, takže se perfektně přizpůsobí každé postavě. Jednoduše si tak nosítko přizpůsobí maminka i tatínek. Ramenní popruhy lze za zády překřížit, což vyhovuje obvykle maminkám (mají úzká ramena). Hubené maminka s konfekční velikostí 34, 36 nedotahnou bederní pás přímo v pase - obvykle maminky nosí spíše na bocích. Bederní pás se zapíná na bezpečnostní tříbodovou sponu, u ramnních popruhů jsou klasické spony v kombinaci s bezpečnostní gumičkou.

Základní střih nosítek Manduca z řady Pure Cotton, Black Line, New Style a Limitované edice je stejný. Nosítko Manduca XT má pak zcela jiný inovovaný střih.

Nosítka ze základní edice New Style (někdy uváděno jako First) jsou vyrobená z materiálu CANVAS (složení 55% konopí/45% biobavlna), který tvoří vnější materiál nosítka. Na vnitřní části, která se dotýká dítěte je 100% biobavlna. Základní řada New Style je vyráběná v Číně.

Nosítka z edice Black Line, Pure Cotton jsou vyrobená z materiálu 100% biobavlna, který tvoří vnější materiál nosítka. Na vnitřní části, která se dotýká dítěte je také 100% biobavlna. Black Line a Pure Cotton edice je vyráběná v České republice.

Nosítka z limitovaných edic jsou vyrobená z materiálu 100% biobavlna, který tvoří vnější materiál nosítka. Na vnitřní části, která se dotýká dítěte je také 100% biobavlna. Limitované edice jsou vyrobené v České republice, nosítka se vyrobí vždy v omezeném počtu kusů.

 

MANDUCA TWIST

desktop-twist-a078759dNosítko Manduca TWIST je vhodné pro děti od narození (3,5kg) do váhy 15 kg, toto nové šátkové nosítko kombinuje výhody šátku a nosítka. V nosítku Manduca TWIST lze nosit na břiše a na zádech. Nosítko Manduca TWIST patří mezi tzv. Half-Buckle nosítka, kdy má nosítko bederní pás, který se zapíná na sponu. Bederní pás zapnete pomocí přezky a váhu miminka pak příjemně rozložíte zavázáním širokých šátkových ramenních popruhů. Nosítko je velice vhodné pro nošení novorozenců, na větší děti pak případně pořídíte nosítko větší.

 

Manduca DUO


Nosítko Manduca DUO je vhodné pro děti od narození (3,5kg) do váhy 15 kg, toto nové šátkové nosítko kombinuje výhody šátku a nosítka. V nosítku Manduca DUO lze nosit pouze na břiše. Nosítko je lehké a pohodlné - díky měkkým polstrovanným popruhům snadno rozkládá váhu. Velice vhodné pro maminky po císařském řezu a pro nošení novorozenců, kdy doporučujeme použití bez bederního pásu (lze odepnout). Pro nošení větších dětí doporučujeme přidat bederní pás.

 

 

KIBI

DSC_0094
KiBi EVO nosítko

Kibi EVO je ergonomické nosítko, které roste s Vaším dítětem. Nosítko je určeno dětem od 4-6 měsíců (sedí lépe spíše starším dětem od 6 měsíců, nejlépe, pokud jsou zvyklá na nošení a "umí" si do nosítka sednout) do 20kg. Umožňuje nošení na břiše, na zádech a na boku. Výška zádové opěrky je plynule nastavitelná, dále lze měnit šířku sedáku dle aktuálních potřeb a velikostí dítěte. Má všechny prvky klasických ergonomických nosítek pro těžké děti - bytelný bederní pás, pohodlně polstrované ramenní popruhy, látkovou zádovou opěrku ze 100% bavlny a přídavnou opěrku hlavičky pro klidný spánek větších dětí. U nosítka je nutné dávat pozor na správné usazení dítěte, aby nedocházelo k ohýbání bederního pásu.

Nosítko je velice univerzální, mnoho způsobů dotahování, možnost překřížit ramenní popruhy na zádech. Nosítko je vhodné pro úplně štíhlé maminky až po robustnější vyšší tatínky. Bederní pás se zapíná na uzamykatelnou bezpečnostní přesku.

Nosítko KiBi EVO je vyrobeno v ČR, s důrazem na výběr českým materiálů a komponent. Design a konsturkce byly navrženy v ČR, plátno, popruhy, spony cvočky jsou také z ČR a šily zlaté české ručičky :-)

Kibi postupně představilo i kolekci Design, která je vyráběná z amerických potiskových látek. Kolekce ze šátkoviny je ušita ze šátkové látky české značky Lenire. Zádová opěrka a opěrka hlavičky je ušita ze 2 vrstev šátkoviny, takže nosítko může využít jejích speciálních vlastností - příčné pružnosti a prodyšnosti.

 

 


trioMoniLu

Monilu uni

Nosítko MoniLu UNI je šátkové nosítko se sponami, vhodné pro děti od 2 měsíců do váhy 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i miminka bez novorozenecké vložky. 

Nosítko MoniLu je ergonomické nosítko české výroby ručně šité ze šátků určených pro nošení dětí. Tím, že je MoniLu UNI šátkové nosítko, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku. 

Nosítko MoniLu UNI kombinuje pohodlnost šátků na nošení dětí s nejkvalitnějšími použitými materiály nosítka. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

Monilu uni START

Nosítko MoniLu UNI START je vhodné pro děti od narození (50 cm, 3,5kg) do cca 1 roku (75 cm, max 15 kg). Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky. Jedinečný způsob přepnutí bočních popruhů pod zadeček miminka, který eliminuje tlak na páteř v prvních měsících života. Když miminko začne postupně samo fixovat hlavičku, používá se klasické boční upnutí popruhů. Spony na bederním pásu lze poté elegantně vyjmout a odložit.

 

Lenka

1430-4_nositko-lenka-4ever-mandala-dayLenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever je ergonomické rostoucí nosítko vhodné pro děti od 3 měsíců (velikosti 62) do přibližně 3 let (velikost 104). Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, nosítko se tak přizpůsobí rostoucímu dítěti. Nosítko Lenka 4ever je ergonomické nosítko slovenské výroby ručně šité ze šátků určených pro nošení dětí - má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. U nosítka Lenka 4ever máte na výběr ze dvou typů ramenních popruhů: klasické ergonomicky tvarované bez možnosti křížení nebo široké šátkové popruhy s možností křížení.  

Klasické ergonomicky tvarované bez možnosti křížení  - tyto popruhy jsou k nosítku Lenka 4ever přišity napevno a není možné jejich křížení. Popruhy jsou příjemně polstrované i pro nošení těžších miminek. Popruhy mají trochu zahnutý tvar a velice dobře tak kopírují záda. Pro fixaci ramenních popruhů, aby neklouzaly z ramen, se používá klasicky hrudní pásek. Popruhy se dotahují směrem dopředu, což může být pro něko jednodušší na manipulaci.

Široké popruhy s možností křížení na zádech - maminky, které preferují křížení za zády, zvolí nosítko Lenka 4ever s možností křížení za zády. Tyto popruhy mají polstrovanou část, která je i tak širší než u klasických popruhů. Z polstrované části pak přechází na šátkovou nevypolstrovanou. Při nošení křížem se pravý popruh zapíná do levé přezky a naopak. Křížené popruhy se dotahují směrem dozadu. Křížení se využívá pouze při nošení dětí vpředu. Při nošení dítěte na zádech pak popruhy složíte, navléknete na ně hrudní pásek a využíváte je klasicky narovno (jako batoh). Tatínci se širšími rameny mohou takto nosit případně i dítě vpředu (bez křížení).

K nosítku dostanete slintáčiky – chrániče ramenních popruhů v designu nosítka.

Lenka 4ever NEO

Nosítko Be Lenka 4ever Neo vychází z modelu Lenka 4ever, ale je doplněn několika vylepšeními, zpevněným bederním pásem a stylovými doplňky. U nosítka Be Lenka 4ever Neo je zádová přezka magnetická a odepínatelná jednou rukou. Bederní přezka je bezpečnostní a  poskytuje vyšší komfort odepínání. 

BE LENKA MINI

Nosítko Be Lenka Mini je vhodné pro děti od narození (3kg) do cca 1,5 roku (velikost 92). Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky. U nosítka Be Lenka Mini je možnost přepnutí bočních popruhů pod zadeček miminka, který eliminuje tlak na páteř  v prvních měsících života. Nosítko Be Lenka Mini je ergonomické nosítko slovenské výroby ručně šité ze šátků určených pro nošení dětí. U novorozených miminek, zhruba do 6ti až 8mi týdnů, je možé přepnout popruhy vycházející z boku nosítka pod zadeček miminka, tím se zajistí maximální zakulacení páteře a plné podsazení při vertikálním nošení. Když miminko začne postupně samo fixovat hlavičku, používá se klasické boční upnutí popruhů

 

MOISHA

738-2_moisha-grow-rostouci-nositko-silver-black7moisha grow

Dlouholetý český výrobce velmi kvalitních bavlněných i příměsových šátků Moisha se v roce 2019 rozhodl vyrábět svá vlastní nosítka. Inspirací byla nosítka jiných značek, ze kterých převzali jen to nejlepší, a tak jsou nosítka Moisha pěkně vychytaná :-). Naleznete zde drobné vychytávky, jako plastová očka pro regulaci a úžasnou magnetickou hrudní přezku, kterou lze ovládat i jednou rukou, bezpečnostní spony aj. Moisha nabízí nosítka Moisha Grow a Moisha HuGo.

Nosítko Moisha Grow je ergonomické rostoucí nosítko vhodné pro děti od cca 2 měsíců (58 - 62 cm) do výšky 98 cm (váhy max. 20 kg). Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky.  Velká variabilita a možnost přizpůsobení nosítka vyhovuje velice štíhlým maminkám (velikost 32-34) i statným mužům. Nosítko Moisha Grow je variabilní a flexibilní nosítko české značky, ručně šité ze šátků určených pro nošení dětí.

MOISHA GROW

Nosítko Moisha HuGo Obejmout a jít … Hug & Go … prostě HuGo, je novorozenecké ergonomické rostoucí nosítko vhodné pro děti od narození (cca 47 cm a 2,5 - 3,0 kg) do výšky dítěte cca 80 cm (1 rok) a max. 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky. HuGo novorozenecké nosítko díky zavazovacím ramenním popruhům ideálně kombinuje výhodu klasického přezkového nosítka a zavazovacího šátku. HuGo je maximálně jednoduchý, má příjemně poddajný bederní pás, který vás nebude tlačit na bříšku, které je těsně po porodu citlivé.  

 

lennyLENNYLAMB

LennyUpGrade

Nosítko LennyLamb LennyUpGrade je ergonomické rostoucí nosítko vhodné pro děti od 3,5kg až po batole, s nosností do 20kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit.

Nosítko LennyUpGrade značky LennyLamb je ergonomické rostoucí nosítko vhodné již pro malá miminka od 3,5 kg po batole (do cca 2,5 - 3 let), nosítko je vhodné přibližně od 2. měsíce života miminka, ale dle našich zkušeností může padnout i pro mladší miminka (závisí na velikosti dítěte). Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, nosítko se tak přizpůsobí rostoucímu dítěti.  Nosítko LennyUpGrade je ergonomické nosítko polské výroby ručně šité ze šátků určených pro nošení dětí, veškerý výrobní proces od natkání šátkoviny až po ušití nosítka probíhá na jednom místě. Nosítka jsou ušitá z unikátní tkané látky od LennyLamb Studia, všechny designy navrhují LennyLamb návrháři. 

 

 

 

STORCHENWIEGE

aqua2

 

Storchenwiege nosítko

Nosítko Storchenwiege je vhodné pro děti od narození (3kg) do váhy 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nosit i novorozené děti bez novorozenecké vložky.

Nosítko Storchenwiege bylo vytvořeno zejména s ohledem na nošení nejmenších dětí – tedy novorozenců. Nosítko nemá klasické polstrované ramenní popruhy ani bytelný bederní pás, proto u větších batolat nebude nošení pro nosiče tak pohodlé a doporučujeme spíše na krátké poponášení.

Pokud tedy chcete nosítko, které bude nejlépe sedět novorozeňátku, nechcete šátek, tak toto bude nejlepší volba. Časem pak můžet přejít na nosítko pro větší děti.

Nosítko bylo navrženo a vyrobeno v Německu.

 

Storchenwiege WRAPBABYCARRIER NOSÍTKO

 

Nosítko Storchenwiege WrapBabyCarrier je určeno pro nošení dětí od narození do 15 kg na břiše a na zádech. Oproti nosítku Storchenwiege má WrapBabyCarrier široké šátkové ramenní popruhy - nabízí větší variabilitu pro poholdlí nosiče. Ramenní popruhy se zavazují se jako šátek, na ramenou se zatwistují. 

Fidella

baby-size-fusion-baby-carrier-with-buckles-classic-chevron-walnut~7FIdella fusion

Nosítko Fidella Fusion je ergonomické nosítko od německého výrobce šátků na nošení dětí. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, výborně tak padne nošenému dítěti. Tím, že je Fidella Fusion šátkové nosítko, má příčnou pružnost šátkového materiálu - hladké žakárově vytkávané tkaniny většinou ze 100% biobavlny. Šátkovina zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Fidella Fusion má střih klasických ergonomických nosítek s polstrovanými ramenními popruhy a bederním pásem, zapínání na přezky. Nosítko má však několk vylepšení, která umožní pohodlné nošení a růst nosítka s dítětem. Oproti jiným nosítkům nemá bederní pás tvrdě polstovaný, ale pěkně měkký, takže bude hodně připomínat nošení v šátku. Je tak vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

NOSÍTKA FIDELLA FUSION JSOU VE DVOU VELIKOSTECH:

Fidella FUSION Baby Size - od narození do 74 cm

Fidella FUSION Toddler verze 2.0 - cca od 3 měsíců (74cm) do 98 cm (nosnost 30 kg)

 

fidella-flyclick-baby-carrier-classic-persian-paisley-charming-black~7FIdella FLYCLICK

Nosítko Fidella FlyClick spadá do kategorie nosítek tzv. Half-Buckle. Bederní pás zapnete pomocí přezky a váhu miminka pak příjemně rozložíte zavázáním širokých polstrovaných ramenních popruhů. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, tak lze nositko miminku krásné přizpůsobit

NOSÍTKA FIDELLA FLYCLICK JSOU VE DVOU VELIKOSTECH:

Fidella FlyClick Baby Size - od narození 56 cm do 80 cm (nosnost 15 kg)

Fidella FlyClick Toddler Size - od 9 měsíců (74cm) do 104 cm (nosnost 30 kg)

 

 

flowclick-halfbuckle-baby-carrier-chevron-light-gray-baby~6FIdella FLowclick

Nosítko Fidella FlowClick je vhodné pro děti od narození (cca 56 cm) do 74 cm - maximálně do váhy 15 kg - do 10 až 12 měsíců (dle velikosti dítěte). Šířka i délka zádové opěrky lze upravit, lze nosit i malá miminka bez novorozenecké vložky. Nosítko Fidella FlowClick je ergonomické nosítko od německého výrobce šátků na nošení dětí - hladké žakárově vytkávané tkaniny většinou ze 100% biobavlny. Triweave vazba šátků, ze kterých je vyrobeno, zaručuje měkkost, poddajnost a zároveň nosnost. Nosítko Fidella FlowClick je velmi pohodlné hybridní ergonomické nosítko (Half-Buckle), jehož bederní pás se zapíná oboustranně dotahovanou bezpečnostní přezkou a má krátké užší vázací popruhy. Díky své univerzálnosti je vhodné pro různě velké rodiče a zavazováním ramenních popruhů odpadá dotahování plastových přezek při změně nosící osoby. Oproti jiným nosítkům nemá bederní pás tvrdě polstovaný, ale pěkně měkký, takže bude hodně připomínat nošení v šátku. Jedná se o jedno z nosítek velice vhodných pro novorozence a vydrží většinou do roku, kdy dítko začne chodit. Pak se můžete rozhodnout, zda nosit dále a pořídit případně nosítko pro větší děti.

 

 

DIDYMOS

rostouci-nositko-didyklick-blue-denimDidymos nosítko DidyKlick

Nosítko Didymos DidyKlick je rostoucí nosítko typu "Half-Buckle" (ramenní popruhy připomínají šátek a uvazují se), je vhodné pro děti od 3 do 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky (nosící kapsy) lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky. Nosítko DidyKlick je rostoucí ergonomické nosítko, které v sobě kombinuje ty nejlepší vlastnosti nosítek a šátků na nošení dětí. Velké děti i novorozenci se budou v šátkové biobavlněné kapse cítit dobře zaopatření a díky našité opěrce hlavy si v něm mohou kdykoliv pohodlně a bezpečně zdřímnout. Tím, že je DidyKlick šátkové nosítko, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Umožňuje nošení na břiše, na zádech nebo na boku a je ušito z kvalitních látek šátků Didymos. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

 

rostouci-ergonomicke-nositko-didysnap-ozeanDidymos nosítko DidySNAP

Nosítko Didymos DidySnap je vhodné pro děti od narození do 20 kgŠířka i délka zádové opěrky (nosící kapsy) lze upravit, tak lze nosit i malinká miminka bez novorozenecké vložky. Nosítko DidySnap je rostoucí ergonomické nosítko, které v sobě kombinuje ty nejlepší vlastnosti nosítek a šátků na nošení dětí. DidySnap je plně přezkové ergonomické nosítko typu „Full-Buckle“ je rychle použitelné a individuálně přizpůsobitelné a poskytuje příjemný pocit z nošení. Ramenní a bederní pásy se zapínají na přezky. Velké děti i novorozenci se budou v šátkové biobavlněné kapse cítit dobře zaopatření a díky našité opěrce hlavy si v něm mohou kdykoliv pohodlně a bezpečně zdřímnout. Nosítko DidySnap v sobě kombinuje ty nejlepší vlastnosti nosítek a šátků na nošení dětí. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko a "bojí" se vázání do šátku.

 

JOŽÁNEK

44450355_2051065874973340_1495216044317343744_nJožánek rostoucí nosítko

 
Nosítko Jožánek je vhodné pro děti od 4 měsíců do váhy 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny, tedy látky, ze které se šijí šátky na nošení dětí. Tím, že je nosítko Jožánek ušito ze šátkoviny, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku. Nosítko Jožánek má unikátní způsob regulace šíře nosítka mezi nožičkama tak, aby toto nosítko vyhovovalo pro miminka i větší děti. Klíčová je možnost pevného zafixování této šíře, a to proti pohybu v obou směrech. Ergonimické nosítko Jožánek umožňuje jakoukoli pevně fixovanou polohu od 31 do 47cm, což je vyhovující pro děti cca od 4 měsíců do cca 3 let (záleží na velikosti dítěte). Pohodlí nosítka pro nošence je dále zajištěna výztužemi pod nožičkami a měkkým překrytím švu za krkem děťátka. Zádovou opěrku je možné snížit  (zmenšit výšku) tak, aby podpírala menším dětem celá záda.

 

JOŽÁNEK batolecí NOSÍTKO

Batolecí rostoucí nosítko Jožánek je vhodné pro děti od 8 měsíců (od vel. 74/80) do vel. 104/110 při maximální nosnosti 25 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Šíři nosítka můžete regulovat pomocí jednoduchého systému stahovacích šňůrek, a to ve dvou řadách nad sebou, aby byla možnost stažení co největší. Toddler nosítko Jožánek je výrazně tvarované pro zadeček dítěte, který do nosítka krásně "zapadne" a nožičky i větších dětí tak zůstanou v ideální ergonomické poloze. Zádovou opěrku můžete po stranách stáhnout a tím ji zkrátit. Nosítko Jožánek je ušité ze 100% bavlněné "šátkoviny", tedy látky, která se tká stejným způsobem, jako látky, ze kterých se šijí šátky na nošení dětí. Tato tkanina je velice pevná, s obrovskou nosností, ale přitom díky způsobu tkaní (typu vazby) lehce pružná v příčném směru. Tyto vlastnosti zajišťují pevnou oporu i těžkého dítěte, ale zároveň přizpůsobení jeho křivkám. Nosítko je tedy bezpečné, má dlouhou životnost a pro dítě je přitom velice pohodlné. Tuto tkaninu si nechává Jožánek vyrábět na zakázku v české tkalcovně.

 

aneta4-ergonomicke-rostouci-satkove-nositko-jozanek-bc02-s-vazacimi-ramennimi-popruhy-smaragdoveJOŽÁNEK NOSÍTKo s vázacími ramenními popruhy

Rostoucí nosítko Jožánek s vázacími ramenními popruhy je vhodné pro novoroznece do maximální testované nosnosti 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Ramenní popruhy  nosítka jsou vázací. V oblasti ramen jsou popruhy vyztužené, níže hodně rozšířené, aby bylo možné jimi převázat dítě i ze stran, jako v šátku na nošení dětí. Nosítka tohoto typu jsou ta nejlépe hodnocená pro novorozence, a to právě díky širokým popruhům, kterými perfektně zafixujete polohu miminka i proti hroucení do stran. U větších dětí jimi zase "doženete" šíři látky mezi nožičkama a zároveň máte dítě ve vícevrstvém, tedy nosnějším úvazu.

 

 

 

BECO

soleil-dragonfly-lifestyle-1-beco-baby-carrierBeco CARRIER

Nosítko Beco Carrier je určeno pro děti od narození (od 3 kgdo váhy 20 kg, novorozené děti a kojence do 3-4 měsíce lze nosit pomocí novorozenecké vložky, která je součástí nosítka a umožňuje bezpečné a zdravé nošení novorozenců. Od 3-4 měsíců můžete nosit miminko již samostatně (závisí na velikosti miminka), případně upravit velikost polštářku (novorozenecké vložky). Nosítko je vyrobeno  z prémiové  žakárové látky, která vytváří krásný a měkký pocit.

Beco Soleil

Nosítko Soleil je určeno pro děti od 6kg do váhy 20 kg, novorozené děti a kojence do 3-4 měsíce lze nosit pomocí novorozenecké vložky, kterou lze dokoupit zvlášť a umožňuje bezpečné a zdravé nošení novorozenců. Od 3 měsíců můžete nosit miminko již samostatně.

 

Beco Gemini

Nosítko Gemini je ergonomické nosítko, které je vhodné pro děti od narození (3,5kg) do váhy 16 kg. Má nastavitelnou šířku sedáku, takže lze nosit i novorozené děti bez novorozenecké vložky. U větších dětí lze prodloužit délku sedáku. S nosítkem je možné nošení na břiše, na zádech a na boku. Ramenní popruhy lze za zády překřížit.

 

Beco Toddler

Nosítko pro větší děti. Nosítko je pro děti od cca 9kg do váhy 27 kg. Nosítko je speciláně šito pro batolata a předškoláky. S nosítkem je možné nošení na břiše a na zádech či na boku.

Nosítka Beco jsou navržena a vyrobena v USA a splňují požadavky na ergonomické nošení v korektní M poloze, která je příznivá pro vývoj kyčlí a páteře. Na nosítkách jsou použity málé tříbodové spony (v dosahu dítěte, u ramenních popruhů), bederní pás je standardně s bezpečnostní gumičkou.

 

LILIPUTI

v_liliputi_buckle_carrier_rainbow_line__elegance_2643Liliputi nosítko


Ergonomické nosítko Liliputi je vhodné pro děti od 6 kg (cca od 4 měsíců) do váhy 20 kg (v nové verzi odepínatelné rožširovací klíny v oblasti kolínek pro starší děti). Nově má odepínatelno novorozeneckou vložku, takže lze použít od 3,5 kg.

Umožňuje nošení na zádech, na břiše a na boku. Nosítko je ekonomické a velmi jednoduché, ocení ho rodiče, kteří se nechtějí s nosítkem moc nastavovat a kteří hledají levnou variantu. Navrženo a vyrobeno v EU.

 

 

 

 

 

CABOO

1111_905_v

Caboo Cotton Blend, Organic, NCT

Nosítko Caboo je vhodné pro děti od narození do váhy 15 kg (doporučujeme spíše do 10kg). Je vhodné pro nošení i nejmenších miminek a nedonošených miminek.

Umožňuje nošení pouze na břiše - ve vertikální poloze nebo v kolíbce.

Není to klasické měkké látkové nosítko, je to něco mezi šátkem a nosítkem s přezkami. Nosítko je celolátkové, nabízí alternativu pro ty, co by rádi nosili v šátku, ale odrazuje je složité vázání. Nosítko je předpřipraveno (uvázáno na pevno do dvojitého kříže), velikost se upravuje kroužky na bocích. Přes miminko pak ještě převážete další podpůrnou látku - vázací pruh.

Navrženo ve Velké Británii, nosítka se liší materiálem.

 

Caboo DXgo

Nosítko Caboo DXgo je vhodné pro děti od 6,5kg do váhy 30 kg (od cca 8-36 měsíců). Je vhodné pro nošení na bříše i na zádech. Caboo DXgo je lehké, přenosné a kompaktní nosítko pro každodenní použití ve městě, na pláži a při pobytu v přírodě. nosítko je opravdu jednoduché a složené je velice malé. Doporučujeme spíše jako druhé nosítko do kočárku či do kufru auta na příležitosné rychlé vytahnutí v případě potřeby. Vyrobeno částečně ze síťoviny.

© Nosítko.cz, Brouczech.cz