Jožánek nosítko ANETA vázací ramenní popruhy MALINOVÉ DIAMANTY + 1x pár návlečků na nožičky

aneta2 ergonomicke rostouci satkove nositko jozanek bc02 s vazacimi ramennimi popruhy malinove diamanty
ZDARMAZDARMA

Nosítko Jožánek s vázacími ramenními popruhy je vhodné pro novorozence až do maximální váhy 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny.

2 790 Kč
Skladem do 1-2 pracovních dnů

Rostoucí nosítko Jožánek s vázacími ramenními popruhy je vhodné pro novoroznece do maximální testované nosnosti 15 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny, tedy látky, ze které se šijí šátky na nošení dětí. Tím, že je nosítko Jožánek ušito ze šátkoviny, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku. 

 

Jozanek_new České ergonomické rostoucí nosítko jožánek s vázacími ramenními popruhy MALINOVÉ DIAMANTY

Nosítko je určeno:

 • nosítko je vhodné pro novoroznece do maximální testované nosnosti 15 kg
 • šířka i délka zádové opěrky lze upravit přesně potřebám a velikosti dítěte

Vlastnosti nosítka:

 • možnost nošení na břiše, na zádech a na boku. Díky vázacích ramenním popruhům je ideální pro nošení při střídání více osobami. Upravíte si jen bederní pás a poté navážete přesně na míru sobě a svému dítěti.
 • upravitelná šířka i délka zádové opěrky, umožňuje nosit i malá miminka
 • ergonomické nošení v korektní M poloze, která je příznivá pro vývoj kyčlí a páteře
 • součástí nosítka je opora hlavy pro fixaci hlavičky spícího dítěte
 • šátkové nosítko – příčná pružnost šátkového materiálu zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku.

Další informace k produktu:

 • ramenní popruhy - ramenní popruhy jsou vázací. V oblasti ramen jsou popruhy vyztužené, níže hodně rozšířené, aby bylo možné jimi převázat dítě i ze stran, jako v šátku na nošení dětí. Nosítka tohoto typu jsou ta nejlépe hodnocená pro novorozence, a to právě díky širokým popruhům, kterými perfektně zafixujete polohu miminka i proti hroucení do stran. U větších dětí jimi zase "doženete" šíři látky mezi nožičkama a zároveň máte dítě ve vícevrstvém, tedy nosnějším úvazu.
 • zádová opěrka - pomocí tkanic ze šátkoviny lze upravovat šířku i výšku zádové opěrky a přizpůsobit jí tak potřebám rostoucího dítěte. 
 • opora hlavy - slouží pro jištění hlavy spícího dítěte, nebo jako ochrana před sluncem či větrem slouží kapucka. Kapucku můžete pevně zachytit za spony umístěné na ramenních popruzích. Tyto spony jsou posuvné.
 • bederní pásNosítko má klasický vyztužený bederní pás na přezku, ale ramenní popruhy jsou vázací. Bederní pás se zapínám pomocí tříbodové bezpečnostní spony (není možné rozepnout jen 2 prsty).
 • manipulace - před prvním použití si nastavíte potřebnou šířku a výšku středového panelu (zádové opěrky). Bederní pás si zapnete pomocí přezky. Miminko si dáte na hrudník čelem k sobě s roztaženýma nožičkama. Přetáhněte přes miminko středový panel, překřížíte ramenní popruhy za zády a přes miminko, řádně dotáhnete a zavážete. Větším dětem lze také při nošení vepředu i na zádech zajistit při spaní hlavičku pomocí kapucky k tomu určené. Nosítko je možné velice jednoduše a rychle nastavit. Podrobný popis všech nastavení je k dispozici v návodu, který dostanete spolu s nosítkem. Díky vázacích ramenním popruhům je ideální pro nošení při střídání více osobami. Upravíte si jen bederní pás a poté navážete přesně na míru sobě a svému dítěti.
 • alternativa - nosítko je vyrobeno z látky, která se používá i k výrobě šátků na nošení dětí, ta se dětem krásně přizpůsobí. Nosítko Jožánek kombinuje pohodlnost šátků na nošení dětí s nejkvalitnějšími použitými materiály nosítka. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

Materiál:

 • materiál (látka šátku): je ušité ze 100% bavlněné "šátkoviny", tedy látky, která se tká stejným způsobem, jako látky, ze kterých se šijí šátky na nošení dětí. Tato tkanina je velice pevná, s obrovskou nosností, ale přitom díky způsobu tkaní (typu vazby) lehce pružná v příčném směru. Tyto vlastnosti zajišťují pevnou oporu i těžkého dítěte, ale zároveň přizpůsobení jeho křivkám. Nosítko je tedy bezpečné, má dlouhou životnost a pro dítě je přitom velice pohodlné. Tuto tkaninu si nechává Jožánek vyrábět na zakázku v české tkalcovně. Potom jsou v úpravně tepelně fixovány barvy a látka je vždy otestována na stálobarevnost v potu, ve vodě a v otěru dle evropských norem a je na ní vydán certifikát Oeko-Tex Standard 100, tř. 1. Dále je tkanina testována na působení slin a potu dle české vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb..

  Nosítko je testováno ve státní zkušebně. Splňuje bezpečnostní požadavky evropské normy EN 13209-2 na měkké nosiče dětí. Nad rámec normy bylo nosítko otestováno na váhu 15kg.

Technické informace:

 • dodáváno s českým návodem,
 • nosítko je plně atestované dle evropské normy EN 13209-2. (maximální nosnost 15 kg)
 • údržba: praní při teplotě 30°C - šetrný program (doporučujeme prát v ruce), šetrný prací prášek (tekutý), nebělit, nesušit v sušičce, před praním zapnout všechny spony,
 • šátková látka v nosítku může být náchylná na vytahování nitek a jejich přetržení, stejně jako šátek nosící, dávejte prosím pozor na šperky, zipy a podobně. Na poškození šátku vlivem nošení se záruka nevztahuje.
 • navrženo a vyrobeno v České republice

 

 

 
Jméno značky: Jožánek
Kategorie: JOŽÁNEK nosítko
Záruka: 2 roky
Nosnost: do 15 kg
Věk dítěte: Od narození bez nutnosti novorozenecké vložky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: