Jožánek nosítko JONÁŠ NEW - MALINOVÉ + slintáčky v designu nosítka

Nosítko Jožánek je vhodné pro děti od 1 měsíců do váhy 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny.

3 390 Kč
Skladem do 1-2 pracovních dnů

Nosítko Jožánek NEW je vhodné pro děti od 1 měsíce cca do 3 let, maximálně do váhy 20 kg. Šířka i délka zádové opěrky lze upravit. Nosítko Jožánek je ergonomické nosítko ryze české výroby ručně šité ze šátkoviny, tedy látky, ze které se šijí šátky na nošení dětí. Tím, že je nosítko Jožánek ušito ze šátkoviny, má příčnou pružnost šátkového materiálu, která zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku. 

 

Jozanek_new České ergonomické rostoucí nosítko jožánek - NEW - MALINOVÉ

Nosítko je určeno:

 • inovované nosítko je vhodné pro děti od 1 měsíce ( do váhy 20 kg (cca 2 - 3 let dle velikosti dítěte) - (vel. 62-98cm)
 • šířka i délka zádové opěrky lze upravit přesně potřebám a velikosti dítěte

Vlastnosti nosítka:

 • možnost nošení na břiše, na zádech a na boku
 • upravitelná šířka i délka zádové opěrky, umožňuje nosit i malá miminka
 • ergonomické nošení v korektní M poloze, která je příznivá pro vývoj kyčlí a páteře
 • součástí nosítka je opora hlavy pro fixaci hlavičky spícího dítěte
 • šátkové nosítko – příčná pružnost šátkového materiálu zajistí obepnutí a přizpůsobení tělu dítěte a dovolí zakulacení zad. Jedná se o vysoce kvalitní, jemnou, ale vysoce nosnou, speciálně tkanou látku.

Další informace k produktu:

 • zádová opěrka - lze upravovat šířku i výšku zádové opěrky a přizpůsobit jí tak potřebám rostoucího dítěte. Nosítko Jožánek má unikátní způsob regulace šíře nosítka mezi nožičkama tak, aby toto nosítko vyhovovalo pro miminka i větší děti. Klíčová je možnost pevného zafixování této šíře, a to proti pohybu v obou směrech. Ergonimické nosítko Jožánek umožňuje jakoukoli pevně fixovanou polohu pro děti cca od 1 měsíce do cca 2-3 let (záleží na velikosti dítěte). Pohodlí nosítka pro nošence je dále zajištěna výztužemi pod nožičkami a měkkým překrytím švu za krkem děťátka. Nosítko Jožánek NEW má dodatečné boční stažení pro lepší podsazeníZádovou opěrku je možné snížit  (zmenšit výšku) tak, aby podpírala menším dětem celá záda. U větších, již sedídích dětí, to není v bdělém stavu nutné, ale na spánek ano.
 • opora hlavy - slouží pro jištění hlavy spícího dítěte, nebo jako ochrana před sluncem či větrem slouží kapucka, kterou je možné zúžit i zkrátit, aby vyhovovala jakkoli velkému dítěti při nošení vepředu i vzadu. Kapucku můžete pevně zachytit za spony umístěné na ramenních popruzích. Tyto spony jsou posuvné.
 • ramenní popruhy - nosítko Jožánek umožňuje křížení popruhů, lze tedy použít pro přední nošení ve stylu „batoh“ či překřížit popruhy na zádech. Díky křížení lze použít nosítko pro nošení na boku. Starší děti lze nosit i na zádech. Nosítko má možnost nastavit délku polstrované části ramenních popruhů. Ramenní popruhy jsou užší, než je běžné, lépe se tedy přizpůsobí a nesjíždějí z ramen. V oblasti výhledu dítěte jsou popruhy zúženy, jak jen to bylo možné, aby miminku nepřekážely. Ramenní popruhy mají "kojicí" část ramenních popruhů- pro rychlé snížení výšky dítěte na kojení, bez nutnosti zásahu do nastavení ramenních popruhů
 • bederní pás - je tvarovaný tak, aby na něj bylo přeneseno možné maximum váhy dítěte a při nošení tak netlačily ramenní popruhy a nošení nezpůsobovalo bolesti zad nebo nepohodlí. Uprostřed rozšířený bederní pás je velice pohodlný a váhu ideálně rozkládá při nošení vpředu i vzadu. Jeho výztuž je možná trochu neobvykle tenká a přitom pevná, ale o to pohodlnější a nosnější je. Bederní pás se zapínám pomocí tříbodové bezpečnostní spony (není možné rozepnout jen 2 prsty).
 • slintáčky - součástí balení jsou nově i slintáčky na ramenní popruhy, šetří Vaše nosítko od častého praní, pokud dítko rádo ocucává ramenní popruhy
 • manipulace - před prvním použití si nastavíte potřebnou šířku středového panelu (zádové opěrky). Bederní pás si zapnete pomocí přezky. Miminko si dáte na hrudník čelem k sobě s roztaženýma nožičkama. Přetáhněte přes miminko středový panel, nasaďte ramenní popruhy, zajistěte a dotáhněte. Větším dětem lze také při nošení vepředu i na zádech zajistit při spaní hlavičku pomocí kapucky k tomu určené. Nosítko je možné velice jednoduše a rychle nastavit. Podrobný popis všech nastavení je k dispozici v návodu, který dostanete spolu s nosítkem.
 • alternativa - nosítko je vyrobeno z látky, která se používá i k výrobě šátků na nošení dětí, ta se dětem krásně přizpůsobí. Nosítko Jožánek kombinuje pohodlnost šátků na nošení dětí s nejkvalitnějšími použitými materiály nosítka. Je také vhodnou alternativou pro všechny příznivce šátků, kteří se rozhodli pro přezkové nosítko.

Materiál:

 • materiál (látka šátku): je ušité ze 100% bavlněné "šátkoviny", tedy látky, která se tká stejným způsobem, jako látky, ze kterých se šijí šátky na nošení dětí. Tato tkanina je velice pevná, s obrovskou nosností, ale přitom díky způsobu tkaní (typu vazby) lehce pružná v příčném směru. Tyto vlastnosti zajišťují pevnou oporu i těžkého dítěte, ale zároveň přizpůsobení jeho křivkám. Nosítko je tedy bezpečné, má dlouhou životnost a pro dítě je přitom velice pohodlné. Tuto tkaninu si nechává Jožánek vyrábět na zakázku v české tkalcovně. Potom jsou v úpravně tepelně fixovány barvy a látka je vždy otestována na stálobarevnost v potu, ve vodě a v otěru dle evropských norem a je na ní vydán certifikát Oeko-Tex Standard 100, tř. 1. Dále je tkanina testována na působení slin a potu dle české vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb..

  Nosítko je certifikované na bezpečnost provedení i materiálu v ITC Zlín, dle evropské normy na bezpečnost měkkých nosičů děti EN13209-2:2016 Nad rámec normy bylo nosítko otestováno na váhu 20kg.

Technické informace:

 • dodáváno s českým návodem,
 • nosítko je plně atestované dle evropské normy EN 13209-2. (maximální nosnost 20 kg)
 • údržba: praní při teplotě 30°C - šetrný program (doporučujeme prát v ruce), šetrný prací prášek (tekutý), nebělit, nesušit v sušičce, před praním zapnout všechny spony,
 • šátková látka v nosítku může být náchylná na vytahování nitek a jejich přetržení, stejně jako šátek nosící, dávejte prosím pozor na šperky, zipy a podobně. Na poškození šátku vlivem nošení se záruka nevztahuje.
 • navrženo a vyrobeno v České republice

 

 

 
Jméno značky: Jožánek
Kategorie: Nosítka se sponami
Záruka: 2 roky
Nosnost: do 20 kg
Věk dítěte: Od narození bez nutnosti novorozenecké vložky, Od 3 - 4 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: